Novinky

Prečo je konopa siata považované za rastlinu budúcnosti?

Prečo je konopa siata považované za rastlinu budúcnosti?

Konope siate, s viac než 12 000 ročnou históriou pestovania, je považované za najstaršiu známu plodinu a celá jeho história počnúc najskoršími záznamami z Číny a Taiwanu svedčí o jeho viacúčelovom využití, od textilu po medicínu a papier 1 2. Táto rastlina bola súčasťou ľudskej histórie tisícky rokov, a napriek turbulentnej histórii v nedávnych desaťročiach, dnes je znovu v centru pozornosti.


Neodolateľná spojenie : konopné semienko a obnôžkový peľ na čokoláde

Neodolateľná spojenie : konopné semienko a obnôžkový peľ na čokoláde

Spojili sme výnimočnosť obnôžkového peľu s výživovým bohatstvom konopných lúpaných semienok z našej Bio farmy, vytvárajúc tak nezameniteľný zážitok pri každom kúsku tejto exkluzívnej čokolády. Kvalitná  čokoláda s obsahom 70% v prípade horkej  alebo 40% kakaa v prípade mliečnej čokolády sa dokonale spája s výživnými konopnými semienkami, ktoré pochádzajú priamo z našej konopnej farmy. Tieto semienka sú plné prospešných živín a esenciálnych mastných kyselín, ktoré prispievajú k celkovému zdraviu organizmu. Okrem toho sme pridali aj blahodárny peľ, ktorý je známy svojimi antioxidačnými vlastnosťami a podporuje imunitný systém.


Cholesterol pod kontrolou: Praktické tipy

Cholesterol pod kontrolou: Praktické tipy

Cholesterol je slovo, ktoré často počúvame v súvislosti so zdravotnými rizikami a diétami. V našom tele plní dôležitú funkciu, no jeho vysoká hladina môže viesť k vážnym problémom. Preto je manažment cholesterolu kľúčový pre udržanie zdravia a prevenciu chorôb. V mojom živote som sa často stretával s otázkami týkajúcimi sa zdravého životného štýlu a zvlášť s tými, ktoré sa týkajú cholesterolu. Je dôležité, že pochopenie toho, čo cholesterol je a ako ho efektívne manažovať, je prvým krokom k lepšiemu zdraviu.


Edestin: Bielkovina z konope s veľkým potenciálom pre ľudské zdravie a medicínu

Edestin: Bielkovina z konope s veľkým potenciálom pre ľudské zdravie a medicínu

Edestin je vedecký názov pre jednu z bielkovín, ktorá sa nachádza v konope. Táto bielkovina sa vyznačuje zaujímavými vlastnosťami, ktoré môžu priniesť prospech ľudskému zdraviu. Predovšetkým je to jej schopnosť stimulovať tvorbu protilátok, ktoré chránia organizmus pred invazívnymi látkami. V tomto článku sa podrobne pozrieme na edestin, jeho význam a vlastnosti.


Konopný proteín: Prečo je to dobrá voľba pre vaše zdravie

Konopný proteín: Prečo je to dobrá voľba pre vaše zdravie

Konopný proteín je výživový doplnok získavaný z konopných semien. Je bohatý na bielkoviny a obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny, ktoré telo potrebuje pre svoje fungovanie. Je tiež bohatý na vlákninu, ktorá podporuje trávenie a zdravie čriev. Vďaka svojim výživovým vlastnostiam je konopný proteín obľúbeným doplnkom stravy medzi športovcami a ľuďmi, ktorí sa snažia o zdravý životný štýl.

V tomto článku sa pozrieme na jedinečné výhody, ktoré konopný proteín prináša pre naše zdravie, a ako ho môžeme ľahko zaradiť do našej stravy.


Konopný sirup: Prirodzený spôsob posilnenia imunity a podpory zdravia?

Konopný sirup: Prirodzený spôsob posilnenia imunity a podpory zdravia?

Konopný sirup, výrobok vyvinutý z dlhodobej tradície využívania technickej konopy Cannabis sativa v medicíne a výžive, je bohatý na vitamíny, minerály a ďalšie biologicky aktívne látky. Tento sirup, vyrábaný z technického konope, je považovaný za výživový doplnok .


Prečo sú konopné semienka skvelou voľbou pre deti

Prečo sú konopné semienka skvelou voľbou pre deti

Konopné semienka sú jedlom, ktoré má mnoho prospešných vlastností a môže byť veľmi vhodné pre deti. Aj keď niektorí rodičia môžu mať obavy z konopných semienok kvôli ich spojeniu s marihuanou, je dôležité si uvedomiť, že konope a marihuana sú odlišné rastliny s rozdielnym chemickým zložením. Konopné semienka sú bezpečné, zdravé a neobsahujú psychoaktívne látky.


zeleninový šálat s konopný olejom

Všetko, čo musíte vedieť o zdravých omega mastných kyselinách

Omega mastné kyseliny sú často spomínané ako zdravé a odporúča sa ich zaradiť do našej stravy. V tomto článku sa dozviete, čo to vlastne sú omega mastné kyseliny, prečo sú pre náš organizmus prospešné a v akých potravinách ich nájdete vo veľkom množstve.

Ďalej