Rozlúčte sa s problémami s vlasmi a pokožkou pomocou konopného oleja : výhody pre vaše vlasy a pokožku

Bojujete s problémami s vlasmi a pokožkou? Ak áno, nie ste sami. Mnoho ľudí bojuje s rôznymi kožnými problémami, od suchej a svrbivej pokožky až po ekzémy, psoriázu a dokonca aj rosaceu. Existuje však nádej - pomôcť vám môže za studena lisovaný konopný olej! Konopný olej sa už po stáročia používa ako účinný liek na kožné problémy a možno ho použiť aj na zlepšenie zdravia a vzhľadu vašich vlasov. V tomto článku preskúmame 10 hlavných výhod používania konopného oleja na vlasy a pokožku.

 Ako sa vyrába konopný olej HempBona

Konopný olej z našej farmy sa vyrába z konopných semien lisovaných za studena a získava si popularitu pre svoje potenciálne zdravotné prínosy. Je bohatý na esenciálne mastné kyseliny vrátane omega-3 a omega-6, ako aj na vitamíny, minerály a ďalšie živiny. Konopný olej je tiež skvelým zdrojom antioxidantov, ktoré pomáhajú bojovať proti poškodeniu voľnými radikálmi a chránia pokožku pred nepriaznivými vplyvmi prostredia. Konopný olej je nekomedogénny, čo znamená, že neucpáva póry ani nespôsobuje vyrážky, a možno ho používať na všetky typy pleti. Konopný olej je tiež neuveriteľne všestranný. Môže sa používať ako hydratačný krém, čistiaci prostriedok a dokonca aj ako kondicionér na vlasy. Je tiež pomerne lacný a ľahko dostupný, takže je dostupný pre každého.

Výhody konopného oleja na vlasy

Konopný olej je vynikajúcou voľbou pre ľudí so suchými, lámavými alebo poškodenými vlasmi. Je plný esenciálnych mastných kyselín a ďalších živín, ktoré pomáhajú obnoviť prirodzenú rovnováhu vlhkosti vlasov a zlepšiť ich pružnosť. Konopný olej môže tiež pomôcť znížiť krepovatenie a chrániť vlasy pred poškodením vplyvom prostredia. Konopný olej sa môže používať aj ako hĺbkový kondicionér, ktorý pomáha vyživovať a posilňovať vlasy. Môže pomôcť opraviť rozštiepené končeky a dodať vlasom jemnosť a poddajnosť. Konopný olej môže dokonca pomôcť podporiť rast vlasov, pretože jeho mastné kyseliny a ďalšie živiny pomáhajú vyživovať pokožku hlavy a stimulovať krvný obeh.

 Výhody konopného oleja pre pokožku

Konopný olej je skvelou voľbou pre ľudí so suchou alebo citlivou pokožkou. Jeho protizápalové vlastnosti pomáhajú znižovať začervenanie a podráždenie, zatiaľ čo jeho mastné kyseliny a antioxidanty pomáhajú obnoviť prirodzenú rovnováhu vlhkosti pokožky. Konopný olej môže tiež pomôcť znížiť výskyt vrások a jemných liniek, pretože pomáha vypnúť a vyhladiť pokožku. Konopný olej môže tiež pomôcť chrániť pokožku pred poškodením vplyvom životného prostredia, pretože jeho antioxidanty pomáhajú bojovať proti poškodeniu voľnými radikálmi. Navyše je nekomedogénny, takže neucpáva póry ani nespôsobuje vyrážky.

 Konopný olej na ekzémy

Ekzém je kožné ochorenie, ktoré spôsobuje červenú, svrbiacu a zapálenú pokožku. Konopný olej môže pomôcť zmierniť príznaky ekzému, pretože jeho protizápalové vlastnosti pomáhajú zmierniť zápal a upokojiť pokožku. Jeho esenciálne mastné kyseliny môžu tiež pomôcť obnoviť prirodzenú rovnováhu vlhkosti pokožky, čo môže pomôcť znížiť závažnosť vzplanutí ekzému.

 Konopný olej na psoriázu

Psoriáza je kožné ochorenie, ktoré spôsobuje červené, šupinaté škvrny na pokožke. Konopný olej môže pomôcť zmierniť príznaky psoriázy, pretože jeho protizápalové vlastnosti pomáhajú zmierniť zápal a upokojiť pokožku. Jeho esenciálne mastné kyseliny môžu tiež pomôcť obnoviť prirodzenú rovnováhu vlhkosti pokožky, čo môže pomôcť znížiť závažnosť vzplanutí psoriázy.

 Konopný olej na rosaceu

Ružovka je kožné ochorenie, ktoré spôsobuje začervenanie a podráždenie na tvári. Konopný olej môže pomôcť zmierniť príznaky rosacey, pretože jeho protizápalové vlastnosti pomáhajú zmierniť zápal a upokojiť pokožku. Jeho esenciálne mastné kyseliny môžu tiež pomôcť obnoviť prirodzenú rovnováhu vlhkosti pokožky, čo môže pomôcť znížiť závažnosť vzplanutí rosacey.

 Konopný olej na akné

Akné je kožné ochorenie, ktoré spôsobuje červené, zapálené výsevy na pokožke. Konopný olej môže pomôcť zmierniť príznaky akné, pretože jeho protizápalové vlastnosti pomáhajú zmierniť zápal a upokojiť pokožku. Jeho esenciálne mastné kyseliny môžu tiež pomôcť obnoviť prirodzenú rovnováhu vlhkosti pokožky, čo môže pomôcť znížiť závažnosť  akné. Na čistú pokožku bez akné odporúčame použiť čistiaci konopný olej HempBona, ktorý nádherne prečistí pokožku bez narušenia jej ochrannej bariéry.

 Ako používať konopný olej na vlasy a pokožku

Konopný olej môžete používať rôznymi spôsobmi na zlepšenie vzhľadu a pocitu z vlasov a pokožky.  N tieto účeli môžete použiť aj náš Bio konopný  olej HempBona určený na studenú kuchyňu  ale aj na vonkajšie použitie.  Tu je niekoľko tipov, ako používať konopný olej:

  • Na vlasy: Konopný olej môžete použiť ako hĺbkový kondicionér. Jednoducho vmasírujte niekoľko kvapiek do vlasov a pokožky hlavy a nechajte pôsobiť až 30 minút, potom opláchnite. Pre extra zvýšenú vlhkosť a lesk ho môžte ponechať na vlasoch aj cez noc.
  • Na pokožku: Konopný olej môžete použiť ako hydratačný krém. Jednoducho si vmasírujte niekoľko kvapiek do tváre a tela, pričom sa zamerajte na miesta, ktoré sú obzvlášť suché alebo podráždené. Môžete ho použiť aj ako čistiaci prostriedok - stačí ho vmasírovať do pokožky a opláchnuť teplou vodou.

 Záver

Konopný olej je neuveriteľne všestranný a účinný prostriedok na riešenie problémov s vlasmi a pokožkou. Jeho protizápalové vlastnosti pomáhajú znižovať zápaly, zatiaľ čo esenciálne mastné kyseliny pomáhajú obnoviť prirodzenú rovnováhu vlhkosti pokožky. Konopný olej môže dokonca pomôcť podporiť rast vlasov a chrániť vlasy a pokožku pred poškodením vplyvom životného prostredia. Ak teda hľadáte úplne prírodný prostriedok na zlepšenie vzhľadu a stavu vašich vlasov a pokožky, vyskúšajte konopný olej ešte dnes! Ak ste pripravení kúpiť si konopný olej, máme pre vás riešenie.